artnet Auctions: Meesters van de Fotografie

15 Apr, 2010, 19:01 BST Van artnet

NEW YORK en BERLIJN, April 15, 2010 /PRNewswire/ --

artnet Auctions is een permanente aanbieder van online-veilingen van schone kunsten, prints en foto's. Van 15 tot en met 29 april zal artnet Auctions tijdens een speciale verkoop 275 voortreffelijke foto's door artiesten zoals Berenice Abbott en James Van Der Zee veilen.

Om het multimediamateriaal dat bij dit persbericht hoort te bekijken gaat u naar: http://multivu.prnewswire.com/mnr/artnet/43362/

(Foto: http://www.newscom.com/cgi-bin/prnh/20100415/MM85703 )

Het hoofdstuk van de veiling is een buitengewone verzameling foto's door f/64, een groep van zeven artiesten uit San Francisco die bekend staat voor haar modernistische afbeeldingen van natuurlijke vormen en objets trouvés. De magnifieke gelatine zilveren print Dunes, Oceano 31SO, 1971 is een van de 20 werken door Edward Weston die in deze sectie worden aangeboden (schatting: USD 25.000 - USD 30.000). Andere werken door f/64 zijn Two Callas, 1925, een van de vijf bloemenprints door Imogen Cunningham (schatting: USD 2.000 - USD 3.000) en Mendenhall Glacier, 1935 door Brett Weston (schatting: USD 7.500 - USD 8.500).

De fotografen Berenice Abbott, Louis Faurer, William Klein en Todd Webb uit New York zijn ook in de verkoop opgenomen. De New York-portfolio van Abbott: Twelve Prints, 1935 legt het leven in New York in de jaren 1930 vast, waaronder ook het schitterende New York at Night (schatting: USD 48.000 - USD 54.000). De foto's van Klein tonen het New York uit de jaren vijftig van 42nd Street (schatting: USD 3.500 - USD 5.500) tot het Staten Island Ferry (schatting: USD 2.500 - USD 3.500).

De verkoop omvat ook een prachtige collectie foto's door de Parijse meesters Brassai, Henri Cartier-Bresson, Robert Doisneau en Willy Ronis. Twaalf foto's door Cartier-Bresson stammen uit de periode van 1930 tot 1960 waaronder het klassieke werk House Painter, 1930 (schatting: USD 10.500 - USD 15.500). Brassai toont vijf zichten van Parijs in de jaren 1930, van de Place d'Italie (schatting: USD 9.000 - USD 12.000) tot Montmartre (USD 3.500 - USD 4.500).

Naoorlogse en hedendaagse artiesten spelen ook een prominente rol in de verkoop met een sterke selectie van werken door vrouwelijke artiesten zoals Nan Goldin, Sally Mann, Marilyn Minter, Ruth Orkin en Cindy Sherman. Onder de naoorlogse topwerken bevindt zich de klassieker uit 1951, American Girl in Florence door Ruth Orkin (schatting: USD 16.000 - USD 20.000). De hedendaagse topwerken omvatten twee werken door Nan Goldin die elk door de artieste ondertekend zijn: Joey in the Bathtub, 2000 en Geranium in the Window of My Apartment, 2001 (schattingen: elk USD 8.000 - USD 10.000).

Andere naoorlogse en hedendaagse artiesten die in de verkoop opgenomen zijn zijn Irving Penn, Hiroshi Sugimoto, Andres Serrano en Vik Muniz. In het begin van zijn carrière stond Irving Penn gekend voor zijn betoverende portretten, later legde hij de focus op schralere onderwerpen. Penn's Cigarette #37, 1972 is een extreem zeldzame en vintage platinum print uit deze periode (schatting: USD 100.000 - USD 130.000). Sugimoto's technische verfijning is zichtbaar in twee werken uit 1993, Centinela Drive-In, Los Angeles (nr. 707) uit zijn serie Theatres (schatting: USD 34.000 - USD 45.000) en Ionian Sea, Santa Cesarea (schatting: USD 40.000 - USD 50.000). Lincoln, After Brady, 2000 door Vik Muniz is een van de drie portretten uit zijn serie Pictures of Ink die tijdens de verkoop aangeboden wordt (schatting: USD 30.000 - USD 40.000).

Afsluiter van de verkoop zijn klassieke naaktfoto's door artiesten zoals Lucien Clergue en Robert Mapplethorpe, portretten door Annie Leibovitz en Yousuf Karsh, documentairefoto's door de fotojournalisten Gordon Parks en Weegee en modefoto's door George Hoyningen-Huene en Horst P. Horst.

We nodigen u uit om deel te nemen aan de online veiling. Surf naar http://www.artnet.com/Photographs

Over artnet:

artnet is sinds 1995 online en ontvangt ongeveer 2.000.000 bezoekers per maand. Via zijn prijsdatabase van meer dan vier miljoen veilingsverkoopresultaten en zijn galerijnetwerk van meer 2.200 galerijen wereldwijd, is artnet de toonaangevende online bron voor de internationale kunstmarkt. Via artnet Auctions heeft artnet een transactieplatform toegevoegd aan haar succesvolle informatiediensten.

http://www.artnet.com | http://www.artnet.de | http://www.artnet.fr

Artnet Worldwide Inc., 61 Broadway, 23rd Floor, New York, NY 10006-2701, U.S.A.

BRON artnet