
Kolmar Korea sa snaží dobyť svetový trh s kozmetickými prípravkami na starostlivosť o pleť pomocou „jedinečných kórejských" čistiacich prípravkov a masiek na tvár.
SOUL, Južná Kórea, 26. júna 2025 /PRNewswire/ -- Kolmar Korea, popredný svetový výrobca kozmetiky ODM (Original Development Manufacturer), posilňuje svoju medzinárodnú stratégiu v oblasti starostlivosti o pleť s produktmi K-beauty, ktoré zdôrazňujú „jedinečné kórejské" prírodné zložky. Vzhľadom na to, že celosvetový trend „krásy založenej na zložení", ktorý uprednostňuje prírodné zložky a preukázanú účinnosť, naďalej rastie, spoločnosť Kolmar si získava spotrebiteľov po celom svete svojimi inovatívnymi čistiacimi prípravkami a maskami na tvár.
Celosvetový trh s čistiacimi prostriedkami a pleťovými maskami zaznamenal v poslednom čase rýchly rast, ktorý čiastočne podporujú platformy s krátkymi videami, ako je TikTok. Najmä „kórejská starostlivosť o pleť" sa stala hlavným kľúčovým slovom v oblasti krásy, čo podnietilo záujem spotrebiteľov o rozšírenie starostlivosti o pleť nad rámec opaľovania o čistiace a maskovacie produkty.
V reakcii na to spoločnosť Kolmar Korea urýchľuje svoje globálne úsilie tým, že spolupracuje s partnermi značky na vývoji produktov starostlivosti o pleť s prírodnými kórejskými zložkami. Vynikajúcim príkladom je čistiaca pena Mung Bean pH-Balanced Cleansing Foam s vyváženým pH, vyvinutá spoločne so značkou starostlivosti o pleť Beplain. V tomto produkte sa fazuľa mungo – používaná v Kórei ako prírodný čistiaci prostriedok už viac ako 1 000 rokov – dopĺňa o zloženie s nízkou dráždivosťou a silnými čistiacimi účinkami. S viac ako 10 miliónmi predaných kusov bol dobre prijatý na trhoch vrátane USA, Francúzska, Číny a Vietnamu a vďaka organickému rozruchu v sociálnych médiách získal medzinárodnú popularitu.
Spoločnosť Kolmar tiež pokračuje vo vývoji pleťových masiek na báze prírodného bahna. Maska Relief Mud Mask vytvorená v spolupráci so značkou prírodnej bahennej kozmetiky BRMUD obsahuje viac ako 30 % bahna Boryeong, ktoré pochádza z jednej z piatich najväčších prílivových nížin na svete v Kórei. Využíva ultrajemné práškové častice – 1/40 veľkosti pšeničnej múky – na jemnú, ale účinnú absorpciu nečistôt. Produkt, ktorý dostal prezývku „Cardi B Mud Mask" po tom, ako ho americká speváčka pochválila na TikToku, sa teraz predáva v 11 krajinách vrátane obchodov Costco v USA.
Motorom týchto inovácií je špičkový výskum a vývoj spoločnosti Kolmar Korea. Viac ako 30 % zamestnancov spoločnosti tvoria výskumní pracovníci a približne 6 % ročného obratu sa investuje do výskumu a vývoja. Konkurenčná výhoda spoločnosti je zakorenená v odborných znalostiach získaných v rámci spolupráce s približne 4 300 globálnymi klientmi.
Spoločnosť Kolmar je naďalej priekopníkom v objavovaní jedinečných kórejských kozmetických zložiek. Nedávno vedecky potvrdila účinky Spiraea Salicifolia proti starnutiu, publikovala zistenia v medzinárodnom časopise na úrovni SCI a zabezpečila zaradenie tejto zložky do Medzinárodného slovníka kozmetických zložiek (ICID). Minulý rok spoločnosť identifikovala výhody extraktu zo strukoviny Sophora flavescens v oblasti prevencie vypadávania vlasov a prezentovala tento výskum na medzinárodnej akademickej konferencii, čím si získala širokú pozornosť. Spoločnosť Kolmar tiež komercionalizuje vône pôvodných kórejských rastlín, ako je ruža Sharon a lotos, aby podporila zmyslovú hodnotu tradičných kórejských rastlinných produktov.
Hovorca spoločnosti Kolmar Korea uviedol: „Vzhľadom na to, že celosvetový záujem o K-beauty sa rozširuje nad rámec starostlivosti o pokožku na celostnú starostlivosť o pleť, zvyšujeme našu konkurencieschopnosť na trhu kombináciou vyspelých technológií s prírodnými pokladmi Kórey. Vďaka neustálym investíciám do výskumu a vývoja a inováciám sa snažíme byť lídrom v globálnej starostlivosti o pleť s jedinečnými kórejskými zložkami."
Kontakt pre médiá
Kolmar Holdings
Jang-Woo Lee
[email protected]
Foto: https://mma.prnewswire.com/media/2719628/image.jpg
Logo: https://mma.prnewswire.com/media/2648166/Kolmar_Logo.jpg
Share this article