
CMEC organizuje konferenciu o podpore podnikania počas výstavy čínskeho tovaru a služieb v Bielorusku
Stelesnime tvorivosť, spojme celý svet
MINSK, Bielorusko, 1. júla 2019 /PRNewswire/ -- Popoludní 30. júna (miestneho času) sa ako dôležitá súčasť výstavy čínskeho tovaru a služieb (Bielorusko) konala konferencia CMEC „Stelesnime tvorivosť, prepojme svet" na podporu obchodu vo výstavnom a obchodnom centre čínsko-bieloruského priemyselného parku v Bielorusku. Zhang Chun, prezident spoločnosti China Machinery Engineering Corporation (CMEC) sa zúčastnil podujatia a predniesol hlavnú reč s názvom Prehlbovanie pragmatickej spolupráce vo viacerých oblastiach a zabezpečenie jasnejšej budúcnosti plnej vzájomných výhod.
Yang Xiumin, poradca Úradu ekonomického a obchodného poradcu čínskeho veľvyslanectva v Bielorusku, Han Shengjian, zástupca riaditeľa Úradu pre rozvoj obchodu Ministerstva obchodu Čínskej ľudovej republiky, Zaklevski Vajim Alexanderovich, bieloruský námestník ministra energetiky, Bogdanov Aleksey Igorjevic, zástupca riaditeľa Úradu pre zahraničný obchod a hospodársku spoluprácu Ministerstva poľnohospodárstva Bieloruska, Baruchin Jurij Alkatyevič, riaditeľ odboru hutníckeho priemyslu a obrábacích strojov Ministerstva priemyslu Bieloruska, hlavný inžinier prvého zástupcu manažéra bieloruskej Energetickej spoločnosti, Baprov Ulajimir Ulajimirovich, podpredseda predstavenstva spoločnosti CMEC, Fang Yanshui, predniesli hlavnú reč v oblasti obchodu. Propagačnú konferenciu usporiadal Cao Qing, prezident bieloruskej pobočky CMEC. Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 100 čestných hostí z domova i zo zahraničia.
Predseda Zhang Wei vo svojom úvodnom prejave poukazuje na to, že Čína a Bielorusko sa v posledných rokoch spojili v rámci B&R (Iniciatíva pásu a cesty) a dosiahli skvelé výsledky. Čínsko-bieloruský priemyselný park sa stal jedným z modelových projektov v rámci Iniciatívy B&R. Obe krajiny si navzájom dôverujú vďaka vzájomným výhodám a ich pragmatická spolupráca dosiahla nové rozmery. Čína a Bielorusko sa stali dobrými priateľmi. CMEC sa aktívne podieľala na ekonomickej výstavbe Bieloruska, vybudovala most priateľstva medzi Čínou a Bieloruskom a svojim jedinečný dielom prispela k zlepšeniu kvality života bieloruských občanov.
CMEC je jedným z najstarších čínskych štátnych podnikov v zahraničí. Od roku 2010 sa intenzívne angažuje na bieloruskom zmluvnom trhu kontraktov v oblasti strojárstva a postupne uzavrela kontrakty na projekty ako je elektráreň Berezov s výkonom 427 MW a Lukoml, tiež s výkonom 427 MW v kombinovanom cykle. Ďalej sem patrí projekt Gomel, rekonštrukcia tepelnej elektrárne č. 1, projekt výstavby triedičky odpadu Grodno, projekt prenosu a transformácie čínsko-bieloruského priemyselného parku, projekt vodnej elektrárne Vitebsk s objemom 4*10 MW. Plynulá implementácia a realizácia takýchto projektov podporila hospodársky rozvoj a priemyselnú transformáciu Bieloruska. V posledných rokoch CMEC tiež úspešne zrealizovala niekoľko projektov v krajinách SNŠ, vrátane projektu termálnej elektrárne Karaganda v Kazachstane, projektu fotovoltickej elektrárne s výkonom 246 MW v Nikopole, na Ukrajine, projektu čerpacej stanice Alat v Uzbekistane, spracovania železa v Rusku, rekonštrukcie elektrárne s výkonom 7*300 MW a projektu vodnej elektrárne v Azerbajdžane.
Ako priekopník iniciatívy B&R bude CMEC v budúcnosti naďalej spolupracovať s Bieloruskom viacerými formami, aby podporila industrializáciu, modernizáciu a transformáciu priemyselnej štruktúry Bieloruska. Úsilie bude nasmerované aj na podporu komoditných produktov, ako sú napríklad mliečne a mäsové výrobky výnimočnej bieloruskej kvality, s charakteristikami a konkurenčnými výhodami. Vznikne vlastná cezhraničná platforma elektronického obchodu pre Čínu a globálny trh, ktorá obohatí zahraničný trh bieloruských výrobkov a podporí dokončenie primeraného plánu úprav pre štruktúru dodávok v Bielorusku. CMEC tiež využije svoje vlastné skúsenosti a prínosy v mestských oblastiach, ako je výroba energie z bioplynu a výroba energie z odpadu pri rozvoji projektov na ochranu životného prostredia v mestách, a bude pokračovať v rozširovaní škály a oblastí spolupráce medzi Čínou a Bieloruskom vo sfére hospodárstva a obchodu.
Čínska výstava tovaru a služieb (Bielorusko) je jednou zo série aktivít v rámci Fóra regionálnej spolupráce B&R. Fórum s témou „Otvorený park, globálna príležitosť" pozvalo asi 1000 účastníkov zastupujúcich ministerstvá, miestne a obchodné spoločnosti a združenia, finančné inštitúcie a podniky Číny, Bieloruska a okolitých krajín z Európy a Ázie. Jeho cieľom je zhromažďovať a integrovať výrobné prvky všetkých zainteresovaných strán pozdĺž Iniciatívy B&R a podporovať koordinovaný a integrovaný rozvoj súvisiacich odvetví v rámci tejto oblasti.
Výstava čínskeho tovaru a služieb (Bielorusko) sa koná pod patronátom Ministerstva obchodu Čínskej ľudovej republiky a jej usporiadateľom je Úrad pre rozvoj obchodu Ministerstva obchodu Číny. Výstavu spoluorganizuje CMEC International Exhibition Co., Ltd. China Machinery International Engineering pod hlavičkou China National Machinery Industry Corporation (SINOMACH). Jeho cieľom je vytvoriť novú výstavu a fórum výmeny pre podniky z rôznych krajín. SINOMACH ako hlavný investor čínsko-bieloruského priemyselného parku, najsymbolickejšieho a najreprezentatívnejšieho projektu Číny a Bieloruska, ako aj modelového projektu v rámci iniciatívy B&R, investoval v Bielorusku celkovo 4 mld. USD. Prispieva svojimi vlastnými silnými stránkami, skúsenosťami a riešeniami k neustálemu prehlbovaniu a rozvoju celkového strategického partnerstva medzi Čínou a Bieloruskom, ktoré sa vyznačuje vzájomnou dôverou a výhodami. Sídlo spoločnosti SINOMACH a jej 9 dcérskych spoločností vrátane CMEC zaberá z celkovej výstavnej plochy viac ako 600 m2. Ide teda o vystavovateľa s najväčšou výstavnou plochou.
Výstava Fóra regionálnej spolupráce v rámci Iniciatívy B&R a výstavy čínskeho tovaru a služieb (Bielorusko) nepochybne ďalej prehĺbi komunikáciu a výmenu spoločnosti SINOMACH a jej dcérskych spoločností s podnikmi v Bielorusku a v ďalších častiach sveta. V budúcnosti bude SINOMACH realizovať iniciatívu B&R s ešte väčším odhodlaním urýchliť proces interakcií a prepojení podnikov, obchodov a spoločných ambícií v rámci Iniciatívy B&R, rozšíriť spoluprácu, dosiahnuť vzájomné výhody a nadviazať kontakty pri zabezpečovaní jasnejšej budúcnosti v rámci Iniciatívy B&R.
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/941548/CMEC.jpg
Foto - https://mma.prnewswire.com/media/941549/CMEC.jpg
Share this article